پاورپوینت آماده; بررسی رفتار سقف های سبک - سقف های كُرميت و نیازیت و سقف روفیکس و سقف سیاک و سقف مجوف بادکنکی

پاورپوینت آماده; بررسی رفتار سقف های سبک - سقف های كُرميت و نیازیت و سقف روفیکس و سقف سیاک و سقف مجوف بادکنکی

پاورپوینت آماده;  بررسی رفتار سقف های سبک - سقف های كُرميت و نیازیت و سقف روفیکس و سقف سیاک و سقف مجوف بادکنکی

مطالب اسلایدهای ابتدایی این پاورپوینت به شرح زیر است

 


تعداد اسلاید : 49 اسلاید

بررسی رفتار سقف های سبک - سقف های كُرميت و نیازیت و سقف روفیکس و سقف سیاک و سقف مجوف بادکنکی مقدمه
كمبود مسكن و مشكلات آن دلايل متعدد و ابعاد متنوعي دارد. مسائل اقتصادي، اجتماعي ، فرهنگي و حتي سياسي مي‌تواند در بروز اين مشكل و نيز حل آن مؤثر باشد. بررسي مشكل مسكن در دهه‌هاي اخير و در كشورهاي اروپائي كه غالباً زماني دچار چنين مسأله‌اي بوده‌اند، بیانگر اين واقعيت است كه اكثر اين كشورها با بكارگرفتن روشهاي صنعتي اجراي ساختمان و توليد انبوه نتايج مطلوبي بدست آورده‌اند اگر چه توليد صنعتي ساختمان براي بسياري از جوامع راه‌حل مطلوبي بوده است ، ليكن بكارگيري چنين راه‌حل‌هايي در ساير جوامع نيازمند بررسي و توجه به شرايط خاص فني ، اجرايي و اقتصادي آن جامعه و يا آن كشور مي‌باشد. در بسياري كشورها بعلّت عدم وجود امكانات صنعتي لازم ، عدم استقبال و توان عرضه در سطح كلان ، عدم امكان تنوع در معماري ، كاهش ميزان در جاسازي و وابسته كردن هر چه بيشتر اجراي سازه به محصولات و قطعات پيش ساخته كارخانه‌ها از يك طرف و قديمي بودن تكنولوژي‌هاي مرسوم ساخت كشورها از طرف ديگر ، همچنين گران بودن هزينه‌هاي نصب و ترابري و حمل و نقل ، از جمله عواملي هستند كه موجب عدم استقبال عمومي از اين روشها شده و سرمايه‌گذاري‌هاي وسيعي را در زمينه‌هاي اقتصادي ، سياسي و اجتماعي و خصوصاً فرهنگي براي رفع آن مي‌طلبد . از اينرو ارتقاء تكنولوژي ساخت بومي كشور و ارائه راه‌حل هايي كه اجراي آن براي عموم مردم از سهولت بيشتري برخوردار است و نيازمند وجود شرايط ، امكانات و تجهيزات پيچيده‌اي نباشد، راه حل‌هاي واقعي‌تر و مناسب‌تري هستند. در همين راستا كاهش وزن و هزينه ساخت سازه‌ها و افزایش سرعت اجرا ، همراه با بهينه‌كردن رفتار ثقلي و لرزه‌اي آنها ،همواره مد نظر مهندسين بوده است و از آنجا كه يكي از مهمترين اجزاي ساختمان براي رسيدن به اهداف مذكور ، سقف‌ها مي‌باشند، تحقيقات و مطالعات بسياري در مراكز علمي و دانشگاهي صورت گرفته است تا با افزايش صلبيت درون صفحه‌اي سقف‌ها و سبك سازي سقف‌ها ، موجبات كاهش نيروي زلزله و اقتصادي شدن ابعاد تير و ستونها و بهينه‌ شدن رفتار كلي ساختمان فراهم گردد.
سقف نیازیت
سقف کُرمیت
سقف روفیکس
سقف سیاک
سقف مجوف بادکنکی
دال های پس کشیده سقف نیازیت مبتكر و سازنده اين سقف ، ‌آقاي مهندس نيازي مي باشد كه دو مقاله توسط ايشان و مهندس مهدي حاج اسماعيلي كارشناس بخش سازه مركز تحقيقات ساختمان و مسكن ، تحت عناوين زير به چاپ رسيده است .
1-سبك سازي ساختمان با استفاده از سقف سبك نيازيت سقف نهمين همايش توسعه مسكن در ايران مهر ماه 1381 .
2-ارتقاي كيفيت طراحي و ساخت سقف ساختمانهاي موجود در راستاي سبك سازي و بهينه سازي مصرف انرژي .
اين سيستم از خانواده سقفهاي تيرچه بلوك مي باشد و عمده تفاوت آن نسبت به سقف هاي تيرچه بلوك در نوع تيرچه هاي آن مي باشد .
متناظر با سيستم تيرچه بلوك معمولي، در اين سيستم بجاي تيرچه هاي بتني ، از تيرچه هاي فولادي با جان خالي و بعبارت ديگر تيرچه خرپايي بدون بتن ريزي در تيرچه استفاده مي شود و به جاي بلوكهاي سفالي يا بتنی ،از بلوكهاي گچي به همراه بلوكهاي پلي استايرن، و يا بلوكهاي لیكا به همراه بلوكهاي پلي استايرن ، به طول
خرید آنلاین